Co robić, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez lata?

Co robić, by cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez lata?

Patrzysz w lustro i marzysz o tym, by mieć uśmiech niczym celebryci, którzy tak pięknie uśmiechają się do nas z okładek magazynów czy plakatów filmowych? Ty także możesz wyglądać jak oni! Na stan naszych zębów wpływ mają geny, ale nie tylko. W dużej mierze wszystko zależy od nas samych. Dlatego jeśli chcesz zachwycać pięknym wyglądem i uniknąć niepotrzebnego bólu związanego z leczeniem chorób czy ubytków w zębach, zadbaj o odpowiednią higienę oraz regularną profilaktykę. Zadbaj o codzienne nawyki i ciesz się pięknym uśmiechem na wiele lat. To jest w zasięgu Twojej ręki, przekonaj się!

Częste szczotkowanie i nitkowanie zębów

Kluczem do sukcesu w posiadaniu zdrowego uśmiechu jest regularne szczotkowanie i nitkowanie zębów. Niby banalna sprawa i każda osoba to wie, a jednak niekiedy dentysta Jelenia Góra po zadaniu pytania o częstotliwość mycia zębów spotyka się z rozczarowującą odpowiedzią. Niestety w efekcie takich zaniedbań rozwija się próchnica – choroba, która uwielbia przebywać w środowisku tych zębów, które nie są domyte. Szczotkowanie ich nie jest naprawdę wymagającą, skomplikowaną czynnością. Wystarczy minimum dwa razy dziennie znaleźć po przynajmniej dwie minuty czasu na szczotkowanie, a zyskamy piękny uśmiech i uczucie przyjemnej świeżości. To naprawdę wyłącznie przyjemność, na którą każdy może sobie pozwolić.

Poprawne nawyki żywieniowe

Każdy dentysta Jelenia Góra powie Ci o tym, że dieta ma ogromny wpływ na to, jak wyglądają nasze zęby i w jakiej są formie. Dlatego, aby cieszyć się zdrowym uzębieniem przez długi czas i uniknąć bólu związanego z chorobami zębów, zadbaj o swoje nawyki żywieniowe. Przede wszystkim postaraj się maksymalnie zrezygnować bądź zminimalizować spożycie cukrów, a także lepkich posiłków, jakie niestety osiadają na zębach i pozostają na dłużej, pozwalając na rozwój bakterii. Skup się na zbilansowanej diecie – powinna być ona bogata w szereg witamin (A, B, C, D) oraz minerały takie jak wapń, magnez, fosfor. Jeśli nie umiesz niekiedy powstrzymać się od słodkości, spróbuj po każdym posiłku, który rzeczywiście może szkodzić Twoim zębom, dokładnie je wyszczotkować bądź przynajmniej wypłukać jamę ustną wodą (np. po spożyciu kawy czy cytrusów).

Company Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *