Coraz częściej zwracamy uwagę na uzębienie – wybielanie jednym ze sposobów poprawy jego wyglądu

Przyglądając się osobom przychodzącym do gabinetów stomatologicznych lub mijających nas na ulicy, nie da się ukryć, że coraz większa liczba ludzi chce, aby ich uzębienie wyglądało nieskazitelnie. Na szczęście proste i białe zęby nie muszą być już tylko sferą marzeń.

Okazuje się bowiem, że dobre gabinety stomatologiczne oferują swoim klientom profesjonalne wybielanie zębów. Wspomniane zabiegi przeprowadza się z troską o bezpieczeństwo pacjenta.
Stomatolodzy, którzy podejmują się tego zadania zauważają, że ich pacjenci stają się pewniejsi siebie i bardziej zadowoleni. Jak zatem widać, warto wykonać wspomniany zabieg.

Czego spodziewać się po zabiegu?

Choć wiele osób chce poprawić wygląd swojego uzębienia, niewiele z nich wie, jak dokładnie wygląda zabieg wybielania. Zanim o tym napiszemy, chcemy w pierwszej kolejności uzmysłowić Wam, że kolor zębów w dużej mierze zależy od szkliwa nazębnego. Ta zewnętrzna struktura ściera się z wiekiem, co oznacza, że do zębów przenika wszystko to, co spożywamy. Na jego kolor mają również wpływ cechy genetyczne, czy palenie papierosów. Z biegiem lat, szkliwo staje się pożółkłe i nieestetyczne.

Zabieg wybielania polega na zmianie barwy nie tylko szkliwa, ale także zębiny, która z czasem przenika przez wspomnianą, pierwszą warstwę zęba. Warto mieć na uwadze, że pomimo dostępnych na rynku wielu preparatów, najlepiej skontaktować się ze stomatologiem, który sprawdzi stan uzębienia, przeprowadzi wywiad, dzięki czemu będzie w stanie dobrać odpowiednią metodę, która będzie w pełni bezpieczna dla pacjenta. Nie każdy człowiek zdaje sobie sprawę z faktu, że przed wybielaniem zębów należy usunąć kamień nazębny, a także wyleczyć ubytki lub zapalenie dziąseł, które wbrew pozorom, pojawia się bardzo często.

Warto mieć na uwadze, że wybielanie, które przeprowadzane jest w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym, nie powoduje niszczenia zębów. Preparaty nie wnikają bowiem w strukturę zęba, a jedynie rozjaśniają plamy powstałe na skutek diety, czy innych czynników.

Company Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *