Dźwięki, które leczą- ultrasonoterapia

Sonoterapię zastosowano pierwszy raz prawie sto lat temu. Od tego czasu wiedza na temat fal akustycznych i ich oddziaływania na człowieka została znacznie pogłębiona. Istniejące dziś terapie dźwiękowe i precyzyjne urządzenia skutecznie wspomagają rehabilitację.

Lecznicze ultradźwięki- Kraków

W wielu krakowskich gabinetach masażu lub rehabilitacji stosuje się na codzień sonoterapię. Kwalifikują się do niej pacjenci, którym doskwiera przewlekły ból oraz ci, chcący zwiększyć ruchomość stawów lub elastyczność blizn. Działanie tej metody jest w stu procentach bezpieczne i nie wiąże się z żadnymi skutkami ubocznymi. Ultradźwięki są to fale akustyczne wyższe niż 20kHz- wykraczające poza spektrum słyszenia człowieka. Nie odbieramy ich poprzez zmysł słuchu, natomiast podobnie jak infradźwięki, mają one na nas wpływ. Mogą wywoływać efekt mikromasażu tkanek i komórek oraz emitować w ich kierunku ciepło, pobudzając w ten sposób do regeneracji. Leczenie to, zwane również fonoterapią może być skutecznie stosowane jako długotrwały środek przeciwbólowy.

Gabinet masażu stosujący ultradźwięki- Kraków

W każdym średnim i dużym mieście znaleźć możemy specjalistów oferujących lecznicze ultradźwięki. Kraków to miejsce, w którym dobrymi opiniami w zakresie tej metody cieszy się gabinet Alan Med. Skorzystamy tam nie tylko z ultrasonoterapii, ale także innych innowacyjnych metod fizoterapeutycznych takich jak: kinezyterapia, elektroterapia, czy terapia falą uderzeniową. Wybierając dobrych fizjoterapeutów możemy liczyć na indywidualne podejście do pacjenta oraz pełne zaangażowanie.

Company Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *