Jak dbać o aparat ortodontyczny?

Niezależnie od tego, czy nosisz aparat metalowy, ceramiczny, czy językowy, musisz wiedzieć, jak właściwie się nim zaopiekować. Jeśli o niego zadbasz, leczenie ortodontyczne stanie się przyjemniejsze, bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Będziesz o krok bliżej idealnego uśmiechu każdego dnia! Zobacz, jak czyścić aparat ortodontyczny cena.

Jak szczotkować zęby?

Szczotkowanie jest niezwykle ważne, niezależnie od tego, czy nosisz aparat, czy też nie. Jednak, gdy poddajesz się leczeniu ortodontycznemu, musisz zwrócić na to szczególną uwagę. Równie istotną kwestią jest nitkowanie zębów nicią dentystyczną.

Pokarm i płytka nazębna mogą łatwo zaczepić się o elementy aparatu ortodontycznego cena. Zwiększa się wówczas ryzyko ubytków. Dlatego powinieneś używać szczoteczki z miękkim włosiem, by dostać się nawet do trudno dostępnych miejsc. Zacznij od szczotkowania linii dziąseł, trzymając szczotkę pod kątem 45 stopni w kierunku dziąseł. Następnie wyczyść górną część zębów (nad łukiem), a na końcu dolną (pod łukiem). Chociaż generalnie należy myć zęby dwa razy dziennie, jeśli nosisz aparat ortodontyczny cena, szczotkuj najlepiej po każdym posiłku. Postaraj się mieć zawsze pod ręką szczoteczkę i pastę do zębów.

Nitkuj zęby

Nitkowanie podczas noszenia aparatu ortodontycznego może być nie lada wyczynem. Jest to jednak ważna część rutynowej pielęgnacji zębów. Nie ignoruj jej! Nić dentystyczna pomaga usunąć wszelkie zalążki płytki nazębnej oraz resztki jedzenia, które utknęły w aparacie lub między zębami. Jeśli masz problem z nitkowaniem, wypróbuj specjalnej nici do aparatów albo szczotki międzyzębowej. Bądź ostrożny i delikatny!

Staraj się nie wywierać zbyt dużego nacisku na aparat ortodontyczny cena ani nie rób tego za szybko. W przeciwnym razie możesz go uszkodzić.

Unikaj niektórych pokarmów

Unikaj lepkich słodyczy, twardych cukierków, żelków i chrupiących przysmaków. Mogą uszkodzić aparat ortodontyczny. Jeśli już masz ochotę na coś słodkiego, wybierz czekoladę. Szybko się rozpuszcza i nie utknie między elementami aparatu. Pamiętaj, by rozbić tabliczkę na kawałki wielkości kęsa.

Company Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *