Krople ze świetlikiem a zapalenie oczu

Krople ze świetlikiem a zapalenie oczu

Krople ze świetlikiem – zapalenie spojówek jest jedną z najczęstszych chorób oczu – według badań do 40% zgłoszeń do okulisty jest spowodowanych tą chorobą. Objawy mogą być bardzo problematyczne i mogą trwać od kilku dni do nawet kilku tygodni, w zależności od przyczyny.

Spojówka a krople ze świetlikiem

Warto wyjaśnić, co to jest spojówka. Spojówka jest błoną śluzową, która pokrywa wewnętrzną część powiek i zewnętrzną powierzchnię gałki ocznej. Składa się z dwóch warstw – nabłonka i zrębu. Jego podstawowe funkcje to ochrona gałki ocznej i wytwarzanie łez. Zapalenie spojówek może mieć różne przyczyny. Za nieprzyjemne objawy mogą odpowiadać różne czynniki – od chemicznego, fizycznego, zakaźnego, czyli bakterie, wirusy, alergeny. Nie należy o tym zapominać stawiając na krople ze świetlikiem.

https://euphrasia.pl/

W przypadku zakaźnej etiologii zapalenia spojówek choroba może się zarazić. Jeśli jesteś otoczony chorymi ludźmi, koniecznie przestrzegaj zasad higieny, unikaj bliskiego kontaktu i myj ręce po ekspozycji. Różne czynniki są odpowiedzialne za zapalenie spojówek. Obejmuje to te spowodowane przez wirusy – obejmuje to adenowirusowe i opryszczkowe zapalenie spojówek. Pierwszy z nich charakteryzuje się łatwym przenoszeniem na inne osoby – nawet kontakt z zanieczyszczonym przedmiotem może wystarczyć do przeniesienia patogenu. Są to mikroorganizmy, które powodują choroby układu oddechowego, pokarmowego i oczu. Adenowirusowe zapalenie spojówek czasami występuje u osób, które w przeszłości miały infekcje górnych dróg oddechowych, zapalenie ucha lub zapalenie gardła. Możesz więc powiedzieć, że zapalenie spojówek często występuje z przeziębieniem. Wtedy warto jest postawić na krople ze świetlikiem.

Krople ze świetlikiem – o tym też pamiętaj!

Ze względu na łatwość rozprzestrzeniania się wirusowe zapalenie spojówek często występuje w dużych grupach ludzi i trwa średnio dwa lub trzy tygodnie. Ostry to taki, który powoduje zaczerwienienie, obrzęk spojówek, pęknięcia i ropne wydzielanie śluzu. Najpierw bierze jedno oko, a następnie zmienia się w drugie po kilku dniach. Najbardziej charakterystycznym objawem jest ropne wydzielanie, które powoduje zlepianie się brzegów powiek (szczególnie rano). Na tym etapie mamy również do czynienia z opuchniętymi powiekami, które powodują „opadające powieki”. Warto wtedy rozważyć zakup, jakim okazują się być krople ze świetlikiem.

Można go znaleźć u noworodków i dorosłych, którzy są aktywni seksualnie. Typowe objawy to: bardzo duża ilość żółtozielonej ropnej wydzieliny, znaczny obrzęk powiek i spojówek, powiększenie ślinianek przyusznych i ból. Możliwe jest tworzenie się błon na spojówce i istnieje wysokie ryzyko szybkiego przejścia do rogówki, a w konsekwencji nawet jej perforacji.