Woda alkaliczna – czym jest i kto powinien ją pić?

Organizm ludzki składa się z 70% wody. Z tego względu dietetycy zalecają picie wody minimum 2,5 litra dziennie. Ważne jest jednak to, jaką wodę pijemy. W ostatnich latach popularność zdobywa woda alkaliczna. Czym jest woda alkaliczna i kto powinien ją pić?

Woda alkaliczna – czym się wyróżnia?

Woda alkaliczna cechuje się wysokim pH (ilościowa miara kwasowości i zasadowości substancji). Woda oczyszczona chemicznie ma pH 7, natomiast woda zasadowa ma pH około 9. Woda alkaliczna dzięki swoim zaletom zdrowotnym już od 50 lat jest wykorzystywana w Japonii. Woda alkaliczna powinna być spożywana przez osoby borykające się z kwasowością organizmu. W związku z tym taka woda skutecznie pomaga unormować gospodarkę kwasowo-zasadową. 

Woda alkaliczna – kto powinien ją pić?

Picie wody alkalicznej jest zalecane, wszystkim osobom pracującym fizycznie oraz uprawiającym sporty. Aktywność fizyczna powoduje zakwaszenie mięśni oraz utratę mikroskładników. Dlatego bardzo ważne jest uzupełnienia wody w organizmie, ponieważ odwodnienie prowadzi do poważnych konsekwencji zdrowotnych. 

Wodę zasadową powinny spożywać osoby, które mają zakwaszony organizm. Zakwaszony organizm jest zwykle konsekwencją nieprawidłowej diety, siedzącego trybu życia czy codziennego stresu. Codzienne picie wody alkalicznej pozwala odzyskać balans, co przekłada się na lepsze samopoczucie organizmu. Picie wody zasadowej minimalizuje ryzyko chorób tj. cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca czy otyłość. 

Woda alkaliczna jest szczególnie zalecana osobom prowadzącym stresujący tryb życia. Życie w ciągłym stresie niszczy organizm i powoduje choroby. Codzienne spożywanie wody alkalicznej polepszy samopoczucie i doda energii. 

Po wodę alkaliczną powinny sięgać również osoby będące na ścisłej diecie mającej na celu redukcję tkanki tłuszczowej. Organizm, który jest na ujemnym bilansie kalorycznym, jest bardziej obciążony, dlatego tak ważne jest odpowiednie nawadnianie. Prawidłowe nawadnianie zapewnia właśnie woda alkaliczna

Company Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *