Zdrowie pod kontrolą: Dna moczanowa a chodzenie

Zdrowie pod kontrolą: Dna moczanowa a chodzenie

Dna moczanowa to przykra choroba, która głównie objawia się problemami z dużymi stawami obwodowymi. W pierwszej fazie choroby, pacjent odczuwa ból w okolicach stóp i kolan barkach i kolanach. W późniejszym stadium choroby dolegliwości bólowe mogą dotyczyć większych obszarów ciała, a bezpieczne poruszanie się chorego po mieszkaniu, domu będzie mocno ograniczone. Jaka jest zależność między dną moczanową a chodzeniem?

W czym tkwi problem dny moczanowej?

Zależność między dną moczanową a chodzeniem jest olbrzymia. Skoro głównym objawem choroby są bóle stawów, nie trzeba głębokiej analizy, by zauważyć, że chory będzie odczuwał ogromny dyskomfort, wręcz ból przy niemal każdej aktywności ruchowej. Chodzenie w dnie moczanowej jest niezwykle trudne. Chcąc złagodzić objawy choroby, przede wszystkim trzeba odkwasić organizm. Dobre rezultaty daje wprowadzenie do diety spożywania wody alkalicznej.

Woda alkaliczna spożywana w celach terapeutycznych w ilości 2-2,5 litra dziennie, dzięki temu, że zbliżona jest parametrami do płynu znajdującego się w ludzkim ciele, szybko pozbywa się wszelkich szkodliwych substancji przemian materii, toksyn, a także kwasu moczowego.

Skąd wziąć wodę alkaliczną?

Wodę alkaliczną najlepiej wytwarzać samodzielnie. Przede wszystkim ta kupna -butelkowana w plastikach nie jest już wodą żywą, gdyż ta wchodzi w reakcję  z tworzywem i tym samym zmienia ponownie swoje parametry i jej właściwości terapeutyczne maleją. Zakup jonizatora będzie dlatego podwójnie korzystną inwestycją. Z jednej strony oszczędza się pieniądze np. braku konieczności kupowania butelek, a z drugiej strony daje  wodę alkaliczną z pierwszej ręki, która oczyszczając ciało z kwasu moczowego, powoduje uwolnienie od bólu stawów i tym samym zwiększenie ruchomości i swobodnego chodzenia. Co ważne picie wody żywej nie wchodzi w konflikt z leczeniem farmakologicznym, które w schorzeniu, o którym piszemy jest nieuniknione.