klinika stomatologiczna

Jak wybrać dobrą klinikę stomatologiczną?

Dla wielu osób wizyta w gabinecie dentystycznym wiążę się z ogromnym stresem. Czasami panika staje się tak duża, że dana osoba odkłada w czasie wizytę. To może mieć fatalne skutki – stan zębów może się pogorszyć do tego stopnia, że leczenie będzie długotrwałe, bolesne i drogie. Żeby uniknąć niepotrzebnego stresu, warto poświęcić trochę czasu na wybór lekarza i kliniki stomatologicznej.

Dentysta Warszawa – nie wybieraj pochopnie

Czasami wybór dentysty jest decyzją pochopną. Kierujemy się bliskością gabinetu lub opinią kogoś z rodziny. Jeśli w pobliżu naszego miejsca zamieszkania znajdują się gabinety dentystyczne, warto poszukać w internecie opinii na ich temat. Na znanych portalach z opiniami coraz częściej można znaleźć profile lekarzy, w tym dentystów. Warto dokładnie przeczytać opinie i dopiero wtedy wybrać gabinet. W przypadku gdy naszych wymagań nie spełni żadna z klinik w pobliżu, można szukać w innych częściach miasta.

Kursy, pewność siebie i cicha asysta

Warto zwrócić uwagę na stronę internetową. Dobrze, jeśli klinika stomatologiczna chwali się swoimi osiągnięciami czy dyplomami i kursami swoich lekarzy. Wykwalifikowany dentysta i kadra pomocnicza to podstawa dobrego gabinetu. Dentysta powinien sprawnie i pewnie wykonywać swoją pracę, tak aby pacjent ani przez chwilę nie poczuł się niepewnie. Asysta dentystyczna powinna być obecna, ale cicha – absolutnie niewskazane jest aby pomoc prowadziła prywatne rozmowy z dentystą przy pacjencie.

Nieskazitelna czystość

Niezwykle istotna jest czystość i sterylność. W momencie wejścia do gabinetu, pacjent nie powinien widzieć śladów poprzedniej wizyty. Wszystko powinno być czyste, sprzęt zdezynfekowany, spluwaczka wyczyszczona, a przyrządy poukładane – właśnie tym charakteryzuje się dobra klinika stomatologiczna. Warszawa jest miastem, w którym można znaleźć doskonałe gabinety dentystyczne, posiadające najwyższe standardy.

Nowoczesne urządzenia

Zanim wybierzemy gabinet dentystyczny, warto sprawdzić czy lekarz dysponuje nowoczesnymi urządzeniami i technologiami. Sprzęt powinien być nowoczesny i dawać możliwość np. pokazania pacjentowi stanu jamy ustnej przy pomocy kamery wewnątrzustnej. Standardem stają się już gabinety, które dysponują urządzeniem do zdjęć rentgenowskich, co zdecydowanie przyśpiesza leczenie. Możemy być pewni, że spełni nasze wymagania taka klinika stomatologiczna. Warszawa ma wiele świetnie wyposażonych gabinetów.

Dobra atmosfera

Dentysta powinien wprowadzać dobrą atmosferę, przy jednoczesnym zachowaniu dużego profesjonalizmu. Spięty pacjent to zestresowany pacjent, a przyjaźnie nastawiony lekarz może pomóc mu się rozluźnić. Już od pierwszego momentu wizyty lekarz powinien mieć partnerski stosunek do pacjenta, co zmniejszy dystans. Wstępna rozmowa jest bardzo ważna, pozwala bowiem dentyście na zapoznanie się z problemami i dolegliwościami pacjenta. Tak powinien zachować się dobry dentysta. Warszawa ma wiele gabinetów, w których lekarze obsługują pacjentów z najwyższymi standardami.

Prowadzenie dokumentacji

Przez całą wizytę lekarz powinien na bieżąco dopytywać pacjenta o jego samopoczucie. Istotne jest też prowadzenie odpowiedniej dokumentacji. Podczas pierwszej wizyty powinna zostać założona karta pacjenta. Podczas każdej kolejnej wizyty powinna być ona rzetelnie uzupełniana. Pacjent powinien mieć oczywiście dostęp do swojej dokumentacji – dentysta nie może wzbraniać się przed jej udostępnieniem do wglądu.

Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniego dentysty, który sprawi, że wizyty nie będą stresujące.

Company Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *