Rehabilitacja kręgosłupa – co warto wiedzieć?

Czym jest zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego?

Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego to choroba, która w pierwszym swoim stadium objawia się bólem karku. Nieleczona dolegliwość doprowadza do zaburzeń pracy rąk i nóg. Najczęściej towarzyszy nam ból głowy, ograniczona ruchliwość, zaburzenia wzroku i słuchu. Ponadto, możemy odczuwać zawroty głowy, nudności, wymioty i szumy w uszach.

Zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego – przyczyny choroby?

Nasz kręgosłup pracuje przez całe życie. Z biegiem lat zaczyna się ujawniać proces degeneracyjny. Objawy chorób kręgosłupa pojawiają się najczęściej między 50. a 70. rokiem życia. Do najczęstszych przyczyn zwyrodnienia kręgosłupa zaliczamy mikro urazy i urazy komunikacyjne. Najbardziej nasz kręgosłup cierpi podczas stłuczki samochodowej.

Rehabilitacja kręgosłupa- co warto wiedzieć?

Przychodnia rehabilitacyjna ma za zadanie leczyć zwyrodnienia kręgosłupa, zaczynając od założenia pacjentowi gąbkowego kołnierza ortopedycznego. Rehabilitacja kręgosłupa na pierwszym miejscu stawia na stabilizację odcinka szyjnego kręgosłupa, aby nie nadwyrężać połączeń międzykręgowych.

Przychodnia rehabilitacyjna- gdzie jej szukać?

W dużych miastach jak Warszawa czy Konin nie brakuje takich placówek. Poradnia rehabilitacyjna oferuje swoim pacjentom ćwiczenia wzmacniające, fizjoterapię i terapię ciepłem. Dowiedz się więcej na https://www.rehasport.pl/service/kregoslup/.

Company Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *