Nie wstydź się uśmiechu – wybielanie zębów

Rano kawa, na przerwie papieros, wieczorem ciepła herbata lub lampka czerwonego wina.

Bez tych rzeczy (a przynajmniej części z nich) wielu z nas nie potrafi wyobrazić sobie dnia. Niestety, nie wpływają one korzystnie na nasze uzębienie, często powodując nieestetyczne przebarwienia szkliwa. Do czynników wywołujących podobne kłopoty należą także skondensowane barwniki spożywcze oraz preparaty zawierające duże ilości fluoru. Za sprawą mody na tzw. hollywoodzki uśmiech, niektóre osoby odczuwają dyskomfort z powodu przebarwień na zębach. Na szczęście da się temu zaradzić, decydując się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym.

Na czym polega wybielanie zębów w Artodonto?

W naszej klinice efekt białych zębów można uzyskać na dwa sposoby. Pierwszy sposób to zastosowanie specjalistycznej lampy wybielającej Beyond. Metoda ta łączy bezpieczeństwo i wygodę z szybkimi oraz długotrwałymi efektami (aż 2 lata!). Składają się na nią 3 etapy:

  • osłonięcie dziąseł koferdamem. Są one delikatniejsze niż szkliwo, dlatego wymagają szczególnej ochrony.

  • Nałożenie na zęby żelu wybielającego. W tej roli występuje 35% roztwór nadtlenku sodu.

  • Naświetlenie łuków zębowych lampą Beyond. Emituje ona chłodne, niebieskie światło, aktywujące substancję wybielającą i przyśpieszające proces wybielania. Czas zabiegu wynosi ok. 30 minut.

Wybielanie zębów można przeprowadzić również tzw. metodą nakładkową. W takiej sytuacji stomatolog przekazuje pacjentowi specjalnie dopasowaną nakładkę oraz nieco łagodniejszy żel wybielający. W domu pacjent zgodnie z instrukcją lekarza wypełnia nakładki żelem i umieszcza je na łukach zębowych. Zabieg wykonuje się kilkakrotnie aż do uzyskania upragnionych rezultatów. Wskutek rozpadu aktywnych składników zawartych w substancji wybielającej uwalniania się tlen. Jest on następnie wchłaniany przez szkliwo i zębinę, dzięki czemu kolor zębów ulega rozjaśnieniu. Efekt utrzymuje się od 8 do 16 miesięcy. Obie metody są bezpieczne, satysfakcjonujące oraz pozwalają osiągnąć różny stopień bieli – w zależności od indywidualnych preferencji pacjenta.

Wybielanie zębów – FAQ

  • Co mogę spożywać po zabiegu? Przez 48 godzin po zabiegu należy wstrzymać się od palenia papierosów, spożywania kawy, herbaty, czerwonego wina oraz substancji zawierających barwniki.

  • Czy wybielanie zębów obejmuje też martwe zęby? Tak, istnieje możliwość wybielenia martwego zęba.

  • Co zrobić, żeby efekt wybielenia utrzymał się jak najdłużej? Kluczem do podtrzymania efektu jest prawidłowa higiena jamy ustnej, ograniczenie barwiących substancji oraz stosowanie odpowiednich, delikatnych preparatów wybielających szkliwo.

  • Czy wybielanie zębów powoduje nadwrażliwość? Po zabiegu może występować lekka nadwrażliwość zębów, która utrzymuje się nie dłużej niż 3 dni.

  • Czy kobiety w ciąży mogą poddać się zabiegowi wybielania zębów? Niestety wpływ wybielania zębów na kobiety w ciąży nie został dotąd zbadany, dlatego lepiej kobiety w ciąży lub w czasie laktacji powinny odczekać, zanim zdecydują się na wybielanie zębów.

Company Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *