odchudzanie

Skuteczne odchudzanie – lepiej zabierz się za nie z pomocą dietetyka!

Posted on : by : Grzegorz Dom

Wraz z nadejściem wiosny, a później lata, następuje wysyp osób będących na diecie, zaś media prześcigają się  w podawaniu cudownych diet, które mają natychmiast pozbawić nas nawet pięćdziesięciu kilogramów w miesiąc, i to jedząc tylko czekoladę. “Tylko u nas, skuteczne odchudzanie przed sezonem bikini!” albo “szybkie odchudzanie Warszawa, bez jojo” – kto tego nie zna? Odłóżmy natychmiast te bzdury na bok – odchudzanie to nie zabawa, nie posiadając wiedzy o naszym organizmie możemy poważnie sobie zaszkodzić!

Zanim w ogóle zaczniesz

Podstawą do określenia jakiegokolwiek jadłospisu, musi być stan twojego organizmu. Nie da się  określić czego potrzebuje, a co należy mu ograniczyć, bez rzetelnych badań lekarskich. Morfologia krwi, badanie tkanki tłuszczowej ciała i ustalenie alergenów oraz nietolerancji pokarmowych to absolutne minimum!

Choroby autoimmunologiczne

Jeżeli podejmowałeś się już wielu diet na własną rękę, jednak mimo ich restrykcyjnego utrzymywania nie było widać najmniejszych rezultatów, może to oznaczać poważne problemy zdrowotne. Skuteczne odchudzanie nie jest możliwe do zrealizowania, jeżeli nasza dieta nie uwzględnia problemów zdrowotnych. Cukrzyca, choroba Hashimoto – każde schorzenie wymaga indywidualnego traktowania i zupełnie innej diety. Nie będzie możliwe odchudzanie na diecie przeznaczonej dla osoby zdrowej, jeżeli chorujemy na jakiekolwiek przewlekłe choroby. Jeżeli chcesz skorzystać z profesjonalnej pomocy zapraszamy do dietetyka w naszym serwisie La Caloria w mieście Warszawa.

Podstawowe błędy żywieniowe

jabłko i miara do mierzenia pasa

Jabłko

Wielokrotnie powtarza się, że postawą dobrej diety jest regularne spożywanie posiłków, jednak nadal wiele osób nie potrafi tego u siebie wyegzekwować. Notorycznie pacjenci gabinetów dietetycznych przyznają się do omijania posiłków, nadmiernego objadania się, podjadania między posiłkami. Skuteczne odchudzanie to także spożywanie odpowiedniej ilości wody – bez tego ani rusz! Woda reguluje pracę naszego organizmu i wspomaga jego oczyszczanie.

Popularnym błędem jest także monotonność posiłków – brak różnorodności w diecie zachęca nas do sięgania po niezdrowe rozwiązania, jak słone przekąski, słodycze czy fast foody. Należy więc zadbać o to, by dieta była różnorodna, pełna warzyw i owoców, chudych mięs oraz by ewentualne przekąski były zdrowe i nie występowały w nadmiarze.

Zmiana nawyków żywieniowych

Jak każda zmiana, bywa ciężka. Postawmy więc na specjalistę i udajmy się  do dietetyka. Przed wizytą możemy prowadzić, przez minimum tydzień, dziennik, w którym będziemy notować wszystko co jedliśmy w danym dniu. Ułatwi to dietetykowi zapoznanie się z naszym przypadkiem, a także przyspieszy ewentualne rozpisanie nowego jadłospisu wraz z zaleceniami. Jeżeli niedawno mieliśmy robioną morfologię krwi, to warto zabrać ze sobą jej wyniki. Możemy także wykonać ją na własną rękę jeszcze przed wizytą.

Skontaktuj się z naszym dietetykiem w Warszawie https://lacaloria.pl/kontakt/ lub umów wizytę online.

Company Reviews

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *