Profilaktyczne krople do oczu – jak dbać o oczy zimą

Profilaktyczne krople do oczu – jak dbać o oczy zimą

Oczy są zimą narażone na zanieczyszczenie powietrza, suche powietrze w pomieszczeniach, wiatr, mróz, funkcjonowanie przy sztucznym świetle i wiele, wiele innych przeciwności. Na szczęście można zaradzić temu, aby oczy nie były podrażnione, zaczerwienione lub swędzące. Jak? Stosując profilaktyczne krople do oczu i dbając, o ich odpoczynek.

Nawilżanie od wewnątrz i od zewnątrz

Picie dużej ilości wody i dbanie o odpowiednie nawilżanie jest ważne nie tylko latem, ale także zimą. Jest ważne, ponieważ właśnie zimą nasz organizm spędza wiele godzin w pomieszczeniach o bardzo suchym powietrzu, wysuszonym przez ogrzewanie. Sposobem na to są urządzenia do nawilżania i oczyszczania powietrza. Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że to właśnie zanieczyszczone powietrze jest powodem szczypania w oczy. Dlatego warto umieścić w swoim domu i biurze urządzenie, które pozwoli nam na nawilżenie powietrza i usunięcie z niego zanieczyszczeń i alergenów. Istotne jest także to, aby pić dużo wody, czyli dbać o odpowiednie nawilżenie organizmu od środka.

Sposobem na nawilżanie oczu są także krople, krople, które mają działanie także regenerujące i dające ukojenie. Suche oczy są czymś powszechnym właśnie w czasie zimy, kiedy na zewnątrz wieje silny wiatr, a suche powietrze z kaloryferów jeszcze potęguję wysuszenie. Świetnym wyborem będą Iana krople, które nie zawierają konserwantów i możne je kupić przez internet.

Przerwy w pracy i odpoczynek dla oczu

Nie ważne, jaką pracę wykonujemy, czy pracujemy przed komputerem, jak znaczna większość z nas, czy też zajmujemy się prowadzeniem autobusu, czy wypełnianiem dokumentów. Każda praca męczy oczy, zwłaszcza taka w kiepskich warunkach. Dlatego też ważne są przerwy w czasie pracy, przerwy, które dają wytchnienie i pozwalają oczom odpoczywać. Przerwy takie są zbawienne dla oczu i dają im należyte wytchnienie. Powinno się je wykonywać co godzinę i trwać powinny przynajmniej pięć minut, dzięki czemu wzrok ma czas na regenerację. W tym czasie odpoczywa także ciało.